News Update :

απόλλωνας - ΑΕΚ: 1-0: 14 ΛΕΒΕΝΤΕΣ!!

Κυριακή 15 Μαρτίου 2015

Μετά από ένα κακό αποτέλεσμα όλοι είμαστε λυπημένοι. Σίγουρα όλοι νιώθουμε αυτόν ον κόμπο στο λαιμό για μία ήττα που θα μπορούσε να μην ερχόταν στο τέλος. Αυτό όμως που κρατάω εγώ είναι την τεράστια προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μας μετά το 60ο λεπτό και το εξαιρετικό κοουτσάρισα του προπονητή μας στην εξέλιξη του αγώνα. Θα πρέπει να απονέμω τα εύσημα στον Κρίνστιανσεν ο οποίος για πρώτη φορά από την μέρα που προπονεί αυτή την ομάδα διάβασε τέλεια το παιχνίδι στην εξέλιξη του και με τις κινήσεις του από τον πάγκο άλλαξε την ροή ου αγώνα. Δυστυχώς αυτή η υπεροχή της ομάδας μας δεν έφερε και το ποθητό αποτέλεσμα αλλά όλοι οι Αεκτζήδες έφυγαν από το γήπεδο με μια μικρή ικανοποίηση στο πίσω μέρος του μυαλού τους για την εμφάνιση της ομάδας. Το παρατεταμένο χειροκρότημα των οπαδών μας στο τέλος του αγώνα τα λέει όλα.

Στο καθαρά αγωνιστικό μέρος, η ομάδα δεν πήγε καθόλου καλά στο πρώτο μέρος και η απουσία του Τομάς ήταν κάτι περισσότερο απ εμφανής. Δεν μπορούσαμε να λειτουργήσουμε καλά στον άξονα με τον Σκοπελίτη να παλεύει εναντίον 3 αντιπάλων αφού Λαρένα και Μπόλιεβιτς δεν είχαν καθόλου καλή απόδοση. Ο Βάντερ, σε ένα παιχνίδι που όλοι περιμέναμε να κάνει την διαφορά, έμεινε πολύ πίσω σε απόδοση ενώ ο Μοντέϊρο συνέχισε από εκεί που έμεινε τα τελευταία παιχνίδι. Εφόσον η λειτουργία της ομάδας μεσοεπιθετικά ήταν πολύ κακή δεν μπόρεσε να φανεί ούτε ο Μυτίδης. Η 4άδα της άμυνας μας, μαζί με τον Τόνιο, βρίσκονταν σε καλή μέρα και έβγαλαν εξαιρετικές άμυνες με τον Ηλία Χαραλάμπους να αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα στα μαρκαρίσματα σε κάποια σημεία του παιχνιδιού λόγω των κακών επιστροφών ου Βάντερ. Στο 2ο μέρος, μετά το 1-0 του Απόλλωνα από αυτογκόλ του Ορτίθ, η ομάδα μας ήρε τον έλεγχο του αγώνα και με τις σωστές κινήσεις από τον πάγκο έκλεισε τον αντίπαλο στα καρέ του. Στο 2ο μέρος ανέβασαν πολύ την απόδοση τους οι Λαρένα-Μπόλιεβιτς-Μοντέϊρο με αποτέλεσμα η ομάδα μας να γίνει πολύ επιθετική. Δυστυχώς στις μεγάλες ευκαιρίες που βρήκαμε δεν μπορέσαμε να ισοφαρίσουμε και φύγαμε από το Τσίρειο χωρίς βαθμολογικό κέρδος. Η ομάδα μας όμως έδειξε για ακόμα μία φορά ότι μπορεί και αξίζει να βρίσκεται στην 3η θέση της βαθμολογίας.

Ο προπονητής μας κατέβασε την ομάδα με τον Τόνιο στο τέρμα και τους Ορτίθ- Μουράγιο- Καταλά-Χαραλάμπους από τα δεξιά προς τα αριστερά στην άμυνα. Μοναδικό αμυντικό χαφ ο Σκοπελίτης με τους Λαρένα- Μπόλιεβιτς μπροστά του και τους Βάντερ αριστερά και Μοντέϊρο δεξιά ως ακραίους επιθετικούς. Μοναδικός προωθημένος στην κορυφή της επίθεσης ο Μυτίδης.

Η ομάδα μας δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι. Ιδιαίτερα ο χώρος του κέντρου είχε χαθεί από το 1ο λεπτό με αποτέλεσμα ο Απόλλωνα να επιτίθεται συνεχώς. Σίγουρα δεν δημιουργήθηκε κάποια μεγάλη φάση από τον Απόλλωνα αφού οι πλείστες επιθετικές ενέργειες του αντιπάλου σταματούσαν στους πολύ αργούς αμυντικούς μας αλλά η απόδοση της ομάδας μας δεν ήταν καλή. Ο Χαμντανί έκανε μεγάλο παιχνίδι από πλευράς Απόλλωνα και αφού σταματούσε κάθε υποψία επιθετικής προσπάθειας από την ομάδα μας, ανέβαζε στην επίθεση την ομάδα του με εξαιρετικό τρόπο. Στο 10ο λεπτό ο Καταλά με ένα σκληρό τάκλιν αναγκάστηκε να σταματήσει τον Γκιέ ο οποίος έβγαινε μόνος από πλάγια αριστερά της άμυνας μας απέναντι στον Τόνιο με τον διαιτητή να δείχνει την 5η κίτρινη κάρα στο πρωτάθλημα στον αρχηγό μας. Μέχρι και το 27ο λεπτό ο Απόλλωνας γινόταν επικίνδυνος χωρίς όμως την πολύ μεγάλη ευκαιρία. Στο λεπτό αυτό, ο Βάντερ έφυγε στην αντεπίθεση από αριστερά και πέρασε την μπάλα στον Μυτίδη αλλά ο επιθετικός μας δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση αφού η μπαλιά ου Βάντερ ήταν λίγο πιο δυνατή από όσο θα έπρεπε. Η απάντηση του Απόλλωνα ήρθε στο 33ο λεπτό με τον Γκιέ μετά από πάσα του Στυλιανού να πιάνει το δυνατό σουτ με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τόνιο. Στο 35ο λεπτό ο Μυτίδης κέρδισε την κίτρινη κάρτα από τον Ουόν ο οποίος σταμάτησε την μπάλα με το χέρι ενώ έφευγε μόνος στην αντεπίθεση ο Μοντέϊρο κα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν δημιουργήθηκε καμία άλλη μεγάλη ευκαιρία από τις 2 ομάδες. Δυστυχώς όμως, ο Σκοπελίτης στο 42ο λεπτό και ο Βάντερ στο 45ο δέχθηκαν τη κίτρινη κάρτα από τον Τράττο με τον Σκοπελίτη να συμπληρώνει 3 και τον Βάντερ 5.

Το 2ο μέρος ξεκίνησε κάτω από καταρρακτώδη βροχή και με τους ποδοσφαιριστές των 2 ομάδων να δυσκολεύονται πολύ στις κινήσεις τους. Αφού στο 51ο λεπτό ο Μερκής δέχθηκε την κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή του αγώνος για φάουλ πάνω στον Μυτίδη, στο 53ο λεπτό ο Παπουλής με έξοχο πλασέ από αριστερά όπως επιτίθετο ο Απόλλωνας έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τόνιο. Η ομάδα μας απάντησε με ένα πολύ δυνατό σουτ του Μοντέϊρο μετά από έξοχο τακουνάκι του Μπόλιεβιτς με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Βάλε. Στο 56ο λεπτό όμως, ο Σαγκόϊ έφυγε από πλάγια αριστερά όπως επιτίθετο ο Απόλλωνας και με αρκετή δόση τύχης η σέντρα που επιχείρησε κτύπησε στον Ορτίθ και αφού άλλαξε πορεία ξεγέλασε τον Τόνο και κατέληξε στα δίκτυα της ομάδας μας κάνοντας το 1-0 για τον Απόλλωνα. Η ομάδα μας όμως κάπου εκεί ξύπνησε και στο 60ο λεπτό ο Λαρένα εκτέλεσε το φάουλ με τον Καταλά να παίρνει την πρώτη κεφαλιά και τον Χαραλάμπους μπροστά σε κενή εστία να στέλνει την μπάλα με δεύτερη κεφαλιά έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Βάλε. Ήταν πραγματικά μία τεράστια ευκαιρία για την ομάδα μας για να επανέλθει στο παιχνίδι. Στο ίδιο λεπτό ο προπονητής μας έβγαλε τον Χαραλάμπους και πέρασε στο γήπεδο τον Εγγλέζου με τον νεαρό κύπριο να παίρνει θέση στο αριστερό άκρο της άμυνας. Η απάντηση του Αντόνε ήταν άμεση με τον Σαγκόϊ να περνάει εκτός στο 63ο λεπτό και τον Λόπεζ να περνάει στην θέση του προσπαθώντας με αυτόν τον τρόπο να κρατήσει τον Εγγλέζου πίσω στην άμυνα. Ο προπονητής μας όμως προχώρησε σ ακόμα μία αλλαγή στο 65ο λεπτό βγάζοντας τον κακό σήμερα Βάντερ και περνώντας στη θέση του τον Κολαούτι αλλάζοντας το σύστημα σε 4-1-3-2 με τον Λαρένα να έρχεται αριστερά και τον Κολαούτι να πηγαίνει δίπλα στον Μυτίδη. Στο 68ο λεπτό ο Απόλλωνας έκανε την 2η του αλλαγή με τον Ρόσα να παίρνει την θέση του Στογιάνοβιτς και στο ίδιο λεπτό ο Μοντέϊρο έκανε την επέλαση από δεξιά, την κατάλληλη στιγμή γύρισε την μπάλα σο ύψος του πέναλτι με τον Λαρένα να κάνει το σουτ και την μπάλα να κτυπάει στα πόδια του Λόπεζ φτάνοντας εν τέλει στον Εγγλέζου ο οποίος με πολύ δυνατό σουτ την έστειλε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βάλε. Στο 71ο λεπτό ο Γκουγιόν πέρασε στην θέση του Μεριέμ για τον Απόλλωνα ενώ η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και στο 74ο λεπτό ο Λαρένα μετά από σέντρα του Ορτίθ από δεξιά με ένα δυνατό αριστερό βολέ ανάγκασε τον Βάλε σε πολύ δύσκολη απόκρουση. Στο 76ο λεπτό ο Τόνιο σταμάτησε διαδοχικά σε φάση διαρκείας τους Παπουλλή και Γκιέ ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Εγγλέζου απομάκρυνε τον κίνδυνο από την εστία μας. Από το σημείο αυτό και έπειτα δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο ένεκα του γεγονότος ότι οι ποδοσφαιριστές του Απόλλωνα καθυστερούσαν συνεχώς την εξέλιξη του παιχνιδιού. Στο 80ο λεπτό ο Λαρένα από αριστερά μετά από σέντρα του Ορτίθ έφερε την μπάλα στο δεξί και πλάσαρε άνω από το οριζόντιο δοκάρι του Βάλε. Στο 82ο λεπτό ο προπονητής μας έκανε την τελευταία του κίνηση στο παιχνίδι βγάζοντας τον εξαιρετικό Σκοπελίτη και περνώντας τον Παύλου στην θέση του φέρνοντας τον Λαρένα στον άξονα και μετατοπίζοντας τον Μπόλιεβιτς ως κόφτη θέλοντας με αυτόν τον τρόπο να κάνει ακόμα πιο επιθετική την ομάδα μας. Στο 84ο λεπτό ο Γκουγιόν με ένα εγκληματικό τάκλιν από πίσω σώριασε στο έδαφος τον Εγγλέζου με τον διαιτητή να του χαρίζεται με μία κίτρινη κάρτα. Η φάση αυτή ήταν ο ορισμός της κόκκινης κάρτας. Κόντρα την ροή του αγώνα, ο Γκιέ στο 87ο λεπτό έκανε το σουτ από πλάγια δεξιά στέλνοντας την μπάλα έξω και παρά τις όποιες προσπάθειες των ποδοσφαιριστών μας μέχρι το τελικό σφύριγμα από τον Τράττο δεν είχαμε οποιαδήποτε άλλη καλή φάση.

Θεωρώ ότι με βάση την εικόνα του παιχνιδιού το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία. Παρά το γεγονός ότι δεν ήμασταν καλοί στο πρώτο μέρος δεν δεχθήκαμε και την μεγάλη πίεση από τον Απόλλωνα αφού η αμυντική λειτουργία της ομάδας μας ήταν πάρα πολύ καλή. Η απουσία του Τομάς από τον άξονα ήταν τεράστια ιδιαίτερα στην προσπάθεια που κάναμε για να κρατήσουμε την μπάλα. Σε γενικές γραμμές όμως, όπως είπα και στον πρόλογο μου, από το 60ο λεπτό και μετά οι ποδοσφαιριστές μας τα έδωσαν όλα και έκλεισαν τον Απόλλωνα στα καρέ του. Δυστυχώς το γεγονός ότι το παιχνίδι καθυστερούσε συνεχώς από τους αντιπάλους αλλά και το ότι στις ευκαιρίες που κάναμε δεν ισοφαρίσαμε, είχε ως αποτέλεσμα να φύγουμε από ο Τσίρειο χωρίς βαθμολογικό κέρδος. Το επόμενο παιχνίδι με τον Ερμή πρέπει να κερδηθεί με κάθε τρόπο αφού θα είναι η ευκαιρία μας για να ξεφύγουμε από τους διώκτες ας. Πιστεύω πολύ στην ομάδα μας και εφόσον το προπονητικό μας επιτελείο συνεχίσει στους ίδιους ρυθμούς δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα. Επιβάλλεται το Αμμόχωστος ν ζήσει μεγάλες στιγμές το επόμενο Σάββατο!!! Η ομάδα μας χρειάζεται όσο ποτέ και όπως δείξαμε και σήμερα στο Τσίρειο μπορούσε να δώσουμε την έξτρα ώθηση που χρειάζεται. Με φωνή και παλμό για 90 λεπτά θα συνδράμουμε στην μεγάλη νίκη της ομάδας μας που έπεται!!! Όλοι Αμμόχωστος λοιπόν το επόμενο Σάββατο για την επιστροφή της Αεκάρα μας στις επιτυχίες!!! ΜΟΝΟ ΑΕΚ!!!

ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ
ΤΟΝΙΟ: Σε όλο το παιχνίδι ήταν σταθερός κι βρέθηκε σε ιδιαίτερα καλή μέρα. Στο πρώτο μέρος δεν υπέπεσε σε κανένα λάθος και ήταν πολύ συγκεντρωμένος. Όποτε χρειάστηκε έκανε σωστές εξόδους και μπλόκαρε σταθερά την μπάλα. Στο 2ο μέρος, στην φάση του δοκαριού του Παπουλλή πιάστηκε στον ύπνο και δεν μπορούσε να κάνει τίποτα. Στην φάση του αυτογκόλ του Ορτίθ η μπάλα τον ξεγέλασε. Είχε μία εξαιρετική διπλή απόκρουση στο 76ο λεπτό και στο τέλος τον είδαμε να ανεβαίνει σε κόρνερ που κέρδισε η ομάδα μας. Σε γενικές γραμμές ήταν καλός και δεν ευθύνεται για το γκολ που δεχθήκαμε.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 7/10

ΟΡΤΙΘ: Έκανε πάρα πολύ καλό παιχνίδι απέναντι σε έναν πολύ σπουδαίο εξτρεμ όπως είναι ο Παπουλής. Δεν είχε πολλές βοήθειες από τον Μοντέϊρο αλλά τα πήγε πάρα πολύ καλά. Δυστυχώς στο γκολ του 57ου λεπτού η μπάλα του έπαιξε άσχημο παιχνίδι. Μετά το 60ο λεπτό είχε εξαιρετικά ανεβάσματα και από τα πόδια του ξεκίνησαν 2 πολύ καλές ευκαιρίες της ομάδας μας. Ήταν ο γνωστός καλός Ορτίθ. Είμαι σίγουρος ότι θα συνεχίσει στον ίδιο καλό ρυθμό και στην συνέχεια.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 8/10

ΜΟΥΡΙΓΙΟ: Έκανε για ακόμα μία φορά εξαιρετικό παιχνίδι. Έτρεξε πάρα πολύ και αποσόβησε αρκετούς κινδύνους μπροστά από την εστία του Τόνιο. Λιγοστά τα λάθη του στο παιχνίδι και μαζί με τον Καταλά έσβησαν το Γκιέ. Εξαιρετικά γρήγορος στις κινήσεις του και πολύ καλή αντίληψη του χώρου. Έχει βρει ένα σταθερό ρυθμό και η ψυχολογία ου μετά και το γκολ της προηγούμενης αγωνιστικής βρίσκεται στα ύψη. Πολύ σημαντικός για την συνέχεια ο Μουρίγιο. Στο γκολ προσπάθησε να παίξει το τεχνικό off side αλλά δεν του βγήκε με αποτέλεσμα ο Σαγκόϊ να φύγει στην πλάτη του. Έκανε όμως πολύ καλό παιχνίδι.

ΚΑΤΑΛΑ: Πάρα πολύ καλό παιχνίδι και από τον αρχηγό. Δυστυχώς αναγκάστηκε να σταματήσει τον Γκιέ στο 10ο λεπτό με τάκλιν το οποίο απέφερε και την 5η του κίτρινη κάρτα στο πρωτάθλημα. Έκανε όμως πολύ σοβαρό παιχνίδι και ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο τα έδωσε όλα στο γήπεδο. Είχε την κεφαλιά-πάσα τον Χαραλάμπους στο 60ο λεπτό από την οποία μπορούσε να γίνει το 1-1. Συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις και ελπίζω να είναι προσεκτικός στην συνέχεια για να μην δεχθεί εύκολα την 6η κίτρινη του κάρτα.

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ: Πάλεψε για ακόμα μία φορά σε όλο το γήπεδο και τα έδωσε όλα. Δεν έκανε από τις καλύτερες του εμφανίσεις και ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος είχε αρκετά προβλήματα από την πλευρά του αφού και ο Βάντερ δεν τον βοηθούσε ιδιαίτερα. Στο 2ο μέρος ανέβασε απόδοση και αυτός και στο 60ο λεπτό έχασε την ευκαιρία του αγώνα αφού ενώ στην αρχή πήγαινε να σκοράρει με το πόδι προτίμησε στο τέλος το κεφάλι. Στο ίδιο λεπτό έγινε αλλαγή για να γίνει πιο επιθετική η ομάδα μας. Η προσπάθεια του Ηλία ήταν πολύ μεγάλη και όλοι μας το αναγνωρίζουμε.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6,5/10

ΣΚΟΠΕΛΙΤΗΣ: Έκανε πραγματικά τρομερό παιχνίδι. Πάλεψε πάρα πολύ μέσα στο γήπεδο κι σταμάτησε πάρα πολλές επιθέσεις των αντιπάλων. Δεν μπορεί να αναχαιτίζει και να οργανώνει ταυτόχρονα ο Σκοπελίτης, δεν είναι η δουλειά του αυτή. Δυστυχώς δεν πήγε καλά για ένα 60λεπτο οι Λαρένα-Μπόλιεβιτς με αποτέλεσμα η προσπάθεια του να μην έχει τόσο μεγάλο αντίκρισμα. Μετά και το 1-0, ανέβασε και άλλο την απόδοση του και έτρεξε σε όλο το γήπεδο για να δώσει βοήθεια. Δέχθηκε την 3η κίτρινη του κάρτα στο πρωτάθλημα και έγινε αλλαγή στο 82ο λεπτό για να περάσει στην θέση του ο Παύλου στην ύστατη προσπάθεια της ομάδας μας να σκοράρει.

ΛΑΡΕΝΑ: Ούτε σήμερα τα πήγε καλά για 60 λεπτά. Δεν μπορούσε να βοηθήσει και δεν κράτησε σωστά την μπάλα στο κέντρο. Η κακή εμφάνιση του ίδιου επηρέασε την επιθετική ανάπτυξη της ομάδας. Προσπάθησε με κάποιες διαγώνιες μπαλιές του να δημιουργήσει κινδύνους αλλά δεν φάνηκε σχεδόν καθόλου. Μετά το 60ο λεπτό έτρεξε πάρα πολύ και δημιούργησε 2 πολύ καλές ευκαιρίες από τα αριστερά. Είχε επίσης καλά στημένα, εκ των οποίων αυτό στο 60ο λεπτό έφερε και την μεγάλη ευκαιρία του Χαραλάμπους. Αυτόν τον Λαρένα θέλουμε να βλέπουμε από την αρχή και ιδιαίτερα σε παιχνίδια που λείπει ο Τομάς η απόδοση του είναι βαρόμετρο για την επιθετική λειτουργία της ομάδας.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 6/10

ΜΠΟΛΙΕΒΙΤΣ: Δεν έκανε καλό παιχνίδι ο Μπόλιεβιτς. Φαίνεται να έχει χάσει τον ρυθμό του και δεν φτάνει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης. Στο πρώτο ημίχρονο δεν υπήρχε στον αγωνιστικό χώρο ενώ στο 2ο ανέβασε κάπως την απόδοση του. Περιμένω πολύ περισσότερα από τον Μαυροβούνιο γιατί έδειξε ότι μπορεί να κάνει την διαφορά. Δεν εκτέλεσε καλά κάποια στημένα που ανέλαβε και δεν δοκίμασε ούτε το πόδι του σε κάποιες ευκαιρίες που του παρουσιάστηκαν. Μέτρια εμφάνιση.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 5/10

ΒΑΝΤΕΡ: Πάρα πολύ κακό παιχνίδι από τον βραζιλιάνο και σωστά έγινε αλλαγή στο 65ο λεπτό από τον προπονητή μας. Δεν του βγήκε τίποτα από την αρχή με εξαίρεση μία καλή προσπάθεια στο 27ο λεπτό στην οποία όμως η παλιά που επιχείρησε προς τον Μυτίδη ήταν κακή. Είναι παικταράς αλλά όταν κάτι δε του πάει καλά στο παιχνίδι δεν βρίσκει ρυθμό. Δέχθηκε μία ηλίθια κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρίες και έφθασε αισίως τις 5 κίτρινες κάρτες στο πρωτάθλημα. Θα πρέπει ν είναι ιδιαίτερα προσεκτικός και εύχομαι από το επόμενο παιχνίδι να φθάσει στα υψηλά επίπεδα απόδοσης που τον συνηθίσαμε.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 4/10

ΜΟΝΤΕΪΡΟ: Στο πρώτο μέρος δεν βλεπόταν για ακόμα μία φορά. Στο 2ο μέρος όμως έκανε πολύ καλή εμφάνιση. Πίεσε πολύ και έτρεξε άρα πολύ δημιουργώντας και ευκαιρίες γι την ομάδα μας. Είχε άψογη συνεργασία με ον Ορτίθ και επιχείρησε αρκετές φορές να πλαγιοκοπήσει την άμυνα του Απόλλωνα. Δεν είναι ο Μοντέϊρο που γνωρίσαμε στο πέρασμα του από την Αέλ αλλά όλοι ξέρουμε τις δυνατότητες του. Έχουν μείνει 8 παιχνίδια για τα play off και η δική του απόδοση θα είναι καταλύτης για την ομάδα μας. Ελπίζω να ανέβει θεαματικά άμεσα.

ΜΥΤΙΔΗΣ: Δεν πήρε μπαλιές στα πόδια και όσες φορές πάλεψε με τους αμυντικούς του Απόλλωνα στον αέρα βγήκε χαμένος. Κέρδισε όμως τις 2 κίτρινες κάρτες από τους αμυντικούς του Απόλλωνα. Στο 2ο μέρος και μετά την είσοδο του Κολαούτι έγινε πιο επικίνδυνος και βοήθησε και αυτός στο καλό κράτημα της μπάλας και την γρήγορη ανάπτυξη. Θα μπορούσε να εκτελέσει καλύτερα κάποιες φάσεις που του βγήκαν αλλά σε γενικές γραμμές δεν τροφοδοτήθηκε ιδιαίτερα. Μπορεί για περισσότερα ο Νέστορας.

ΕΓΓΛΕΖΟΥ: Μπήκε στο 60ο λεπτό στην θέση το Χαραλάμπους και ήταν από τους λόγους τη μεταμόρφωσης της ομάδας μας. Έπαιξε ως αριστερός ακραίος αμυντικός και είχε μπροστά του για 5 λεπτά τον Βάντερ και έπειτα ον Λαρένα με τους οποίους συνεργάστηκε άψογα. Πάρα πολύ καλός, μπήκε δυνατά στις φάσεις και επιχείρησε να επιτεθεί από την πλευρά του. Στην φάση του 84ου λεπτού, ο Γκουγιόν του έκανε φάουλ για κόκκινη κάρτα. Πολύ σωστή κίνηση από τον Κρίνστιανσεν με τον Εγγλέζου να βοηθά πάρα πολύ.

ΚΟΛΑΟΥΤΙ: Μπήκε στο 65ο λεπτό στην θέση το Βάντερ και πήρε θέση δίπλα στον Μυτίδη. Βοήθησε και αυτός στο επιθετικό ανέβασμα της ομάδας αλλά δεν βρέθηκε σε θέση βολής για να σκοράρει. Έκανε αρκετές καλές προσπάθειες και είχε εξαιρετικά κρατήματα της μπάλας. Είναι κλασάτος επιθετικός ο Κολαούτι και θα βάλει γκολ στην συνέχεια τω αγώνων. Οι επιθετικοί που διαθέτουμε είναι αρκετά καλοί και ποιοτικοί και προσφέρουν πολλές λύσεις στα χέρια του προπονητή μας.

ΠΑΥΛΟΥ: Μπήκε στο 82ο λεπτό στην θέση του Σκοπελίτη και πέρασε στο αριστερό άκρο τη επίθεσης. Δεν είχε πολύ χρόνο μπροστά του για να κάνει την διαφορά αλλά βοήθησε όσο μπορούσε και τα έδωσε όλα. Είχε καλά στημένα τα οποία όμως δεν έφεραν το ποθητό αποτέλεσμα για την ομάδα μας. Μπορεί να προσφέρει στην ομάδα μας ο Παύλου και όταν πάρει ευκαιρίες στην συνέχεια θα το αποδείξει.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ
Θα πω ένα μεγάλο μπράβο στον προπονητή μας για πρώτη φορά με όλη μου την καρδιά. Σήμερα προσπάθησε να διορθώσει τα κακώς έχοντα της ομάδας μας με πολύ καλές και τολμηρές κινήσεις. Ιδιαίτερα η αλλαγή του Εγγλέζου με τον Χαραλάμπους έδειξε σε όλους ας ότι μπορεί και ξέρει να διαβάζει τα παιχνίδια όταν θέλει. Επίσης η αλλαγή του συστήματος σε 4-1-3-2 με τον Κολαούτι δίπλα στον Μυτίδη έβαλε δύσκολα στον Απόλλωνα ο οποίος έδειξε να πανικοβάλλεται προς στιγμή με την ομάδα μας όμως να μην μπορεί να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης. Η τελευταία κίνηση με την αλλαγή του Σκοπελίτη με τον Παύλου και τον Λαρένα να μεταφέρεται στον άξονα έδωσε το τελικό έναυσμα για επίθεση της ομάδας μας. Δυστυχώς δεν ισοφαρίσαμε όμως έδειξε ότι όταν θέλει μπορεί. Σήμερα ο Κρίνστιανσεν έκανε ότι μπορούσε από τον πάγκο για να βοηθήσει την ομάδα να πετύχει τον στόχο της και οι ποδοσφαιριστές ακολούθησαν κατά γράμμα τις οδηγίες του. Έκανε εξαιρετικό κοουτσάρισα αλλά η τύχη του έπαιξε άσχημο παιχνίδι. Ας είναι το σημερινό παιχνίδι η αρχή για εξαιρετικό κοουτσάρισα των παιχνιδιών στην συνέχεια. Έχει το υλικό και έχει και επιτέλους τον κόσμο δίπλα του, ο οποίος κόσμος τον καταχειροκρότησε πριν την έναρξη του παιχνιδιού, και ως εκ τούτου έχει όλα τα φόντα για να οδηγήσει την ομάδα με επιτυχία στην συνέχεια. Μπράβο Coach!!!!